Bebek Düşürme İğneleri Nedir?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasın da çeşitli formüller mevcut en bilinen yöntem ise düşük hapı adı verilen cytotec 200 mcg ilaçla bebek düşürmedir. Özel bir sağlık kuruluşundaki kadın doğum uzmanından aldığımız bilgilere göre düşük yaptıran iğneler de bulunmaktaymış.

Bu düşük yaptıran iğneler bazı eczaneler de bulunmakta ve eczacılar tarafından isteyen kişilere uygulanabiliyormuş. İğneler hamile olma olasılığını en aza indirirken kadınların yeniden adet görmelerini sağlıyormuş.

Fakat bu iğneler daha hamileliğin en başında bebek oluşumu esnasında uygulanmasında işe yarıyormuş. Anne karnında fetus olmaktan çıkan ve cenin haline gelen bebek için iğneler çözüm değilmiş.

Düşük yaptırıcı iğnelerin kullanımının oldukça riskli olup ayrıca yan etki gibi sonuçları bulunduğu uzmanlarca ifade edilmektedir. Ayrıca yine bu iğnelere halk arasında söktürücü iğneler diye adlandırıldığı bilinmektedir.

Düşük engelleyici iğneler de bulunmakta olup karıştırılmaması gerekir.

Yine bazı iğnelerinde yan etki olarak anne karnındaki bebeğin düşmesine yol açtığını ifade etti. Ülkemizde çok yaygın olmayan ve istemeden hamile kalan ve bu durumdan bir an önce kurtulmak isteyen kadınların merak ettiği bebek düşürme iğneleri hakkında sizler için yaptığımız araştırma makalesinin sonuna geldik.

Sizler detaylı bilgiyi sağlık kuruluşlarından hekimlerden almanız yararınıza olacaktır.

Hepinize sağlıklı mutlu günler, yarınlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir