Çocuk düşürme hapı

Hayatın normal akışında yaşama devam ederken hiç beklemediğiniz bir anda hamile olduğunuzu öğrenirsiniz. Üstelik hazır değilsinizdir bu durama…

Ülkemizde yasaların ve kürtajın oldukça pahallı olması nedeniyle günümüzde düşük hapları diğer bir adıyla çocuk düşürme hapı popüler hale gelmiştir. Kadın sağlığına zarar vermeden doğal yollarla düşük yaptırmasını sağlayan bu ilaçlar eczanelerden de kaldırılmıştır.

Bahsettiğimiz ilaç cytotec 200 mcg isimli ilaçtır. Mide ülserleri tedavisinde kullanılan bu ilaç hamile kadınlar da fazla alınması nedeniyle yan etki olarak düşük yaptırmaktadır. İstenmeyen gebelikler de kullanılması nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından amacı dışında çok fazla kullanımı tespit ederek eczanelerden kaldırmıştır.

2012 yılına kadar her eczaneden kolaylıkla satın alınabilen cytotec artık ülkemizde eczaneler de satılmamaktadır. Peki diyeceksiniz ki; cytotec düşük hapı nerede satılır?

Avrupa da bir çok ülkede ve Amerika da satılmaktadır. Türkiye’de ise sadece internet üzerinden satılan bu ilaç Avrupa’ya gidenlerin yanlarında sınırlı sayıda getirip sattığı ilaçlardır.

Dünya da 50’den fazla ülkede kullanılmaktadır. Pfizer ilaç firması tarafından üretilen bu ilaç Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı (FDA) onaylıdır. Aynı zaman da dünya sağlık örgütü tarafından desteklenmektedir.

=>> FDA internet sitesinde incelemek için tıklayınız!

2012 yılında eczanelerden kaldırılan cytotec halk arasında düşük hapı olarak bilinmektedir. İstenmeyen gebelikler de kullanılan %90 kesin çözüm veren bir ilaçtır.

=>> Hürriyet gazetesinde çıkar haberi okumak için tıklayınız!

Makalemizde Çocuk Düşürme Hapı olarak başka bilinen bir ilaç olmadığından sizlere cytotec 200 mcg isimli ilacı önerebiliyoruz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA!

Cytotec 200 mcg isimli ilaca olan rağbet nedeniyle İstanbul Eminönü, Tahtakale’de ve Gaziantep Kilis illerinde çok sayıda sahteleri kayıt altına alınmıştır. İçinde ne olduğu belli olmayan insan sağlığına zararlı ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. İlaç satıyorum diyerek aspirin vs alakasız ürün gönderenler de bulunmaktadır. Rastgele internetten bulduğunuz satıcıların hesaplarına para göndermeyiniz. Hem paranız gider hemde kandırılmış olursunuz.

Çocuk düşürme hapı hakkında makalemizin sonuna geldik. Düşük yapma hayatta ki en zor kararlardan biridir. Aşılamayacak sorun yoktur. Hepinize sağlıklı mutlu günler dileriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir