Düşük yapma yöntemleri

Hiç istemediğiniz bir anda ortaya çıkan ortaya çıkan gebelik durumları kadınları derinden üzerek oldukça çıkmaza sokmaktadır. Ülkemizde kürtajın belirli bir zamana kadar yasal olması ve maddi olarak yüksek olması ile birlikte çok fazla gizlilik taşımaması kadınlar için başka arayışlara yönelmeye neden olmaktadır.

Kürtaj sonrası kadınlar da psikoloji ve daha sonraki dönemlerde ki hamilelik durumunu da etkilemesi kürtajı son çare olarak görmelerine neden olmaktadır. Kürtajın diğer sözlükteki anlamı da kazımak olduğu da açık bir gerçektir.

Kısaca düşük yapmak nedir? diye soracak olursak, vücudun doğal yollarla kendi kendine istenmeyen gebelikler de ceninin dışarı atması olarak da tanımlanır.

Geçmişten günümüze bir çok düşük yapma yöntemleri denenmiştir. Hoplamak, çatıdan atlamak, göbeğe baskı uygulamak, ağır yük kaldırmak vb çağ dışı yöntemler sonuç vermesinin çok az olup aynı zamanda anneye eziyet ve daha önemlisi düşük yapmayıp doğacak çocuğun sakat doğması ile birlikte anne ölümlerine de yol açtığı bilinmektedir.

Peki düşük yapma yöntemleri nelerdir diyecek olursanız ki; bilindiği üzere tıp bir çok amansız hastalığa çare bulurken kullanılan ilaçlarında bazıları yan etki yapmaktadır. 2012 yılına kadar eczaneler de satışı yapılan cytotec 200 mcg isimli ilaç da bunlardan biridir. Cytotec 200 mcg mide ülserleri tedavisinde kullanılırken kadınlar da fazla alınması durumunda düşük yaptırmaktadır.

–>> Hürriyet gazetesinde çıkan Cytotec düşük ilacı haberi için tıklayınız!

Günümüzde kadınların ilaçlarla düşük yapması halk arasında bu ilaçların adlarını düşük hapı olarak isimlendirmesini sağlamıştır.

Cytotec 200 mcg isimli ilaç kadınlar da istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında halen devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde kullanılmaktadır. Bunlar genelde sakat riski olan bebekler de ve anne sağlığını riske atan gebelik durumlarında doktorların doğal yöntemlerle düşük yaptırmasını sağlamasıdır.

Eczaneler de cytotec satılır mı? veya hangi eczane de cytotec düşük hapı satılır? diye soracak olursanız bunlara verecek cevap cytotec eczaneler de satılamaz olacaktır. Nedeni ise 2012 yılına kadar ülkemizde hemen her eczanede satılan bu ilacın amacı dışında kullanıldığının gözlemlenmesi ile birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından eczanelerden toplatılmıştır.

Cytotec doğal yollarla kadınlarda düşük işlemini %90 gerçekleştirmektedir. Pfizer ilaç firması tarafından üretilen bu ilaç (FDA) Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İnsan sağlığına herhangi bir zararı olmayıp Avrupa’da bir çok eczanede ve Amerika’da satışı yapılabilmektedir. Aynı zaman da dünya’da 50’den fazla ülkede kullanılmakta olup dünya sağlık örgütü tarafından desteklenmektedir.

—>> FDA internet sitesinden cytotec bilgi almak için tıklayınız!

Yurt dışına giden kişilerin yanında belirli miktarda alarak getirdiği cytotec ilaçları genelde internet üzerinden satışı yapılmaktadır. Kullanımı uzman eczacı veya hekim tarafından belirtilen şekilde kullanılması durumunda istenmeyen gebelikler de başarılı olduğu açık bir gerçektir. Zaten bu ilacın eczanelerden kaldırılması da kürtaj yasası ile birlikte düşük yapılmasının önüne geçilmesidir. Kürtaja göre çok daha avantajlı olup doğal yollarla istenmeyen gebelikleri sonlandırmasıdır.

Biliyoruz ki her anne bir bebeğim olsun ister hiç kimse kaybetmek istemez. Annelik ve babalık hissi bambaşkadır. Hiçbir kadın keyfinden düşük yapma yöntemlerini araştırmaz, keyfinden düşük yapmak istemez. Aniden istemeden ortaya çıkan gebelik durumları daha sonrasında çok daha kötü sonuçlara yol açacağından düşük yapma yöntemlerine gidilmektedir.

Düşük sonrası yaşanan manevi olarak üzüntü ve kaygının yaşam boyunca devam edeceğini bildiği halde bu yöntemler zorunluluk halidir.

DÜŞÜK HAPI DOLANDIRICILARINA DİKKAT EDELİM!

Diğer bir konu ise bazı fırsatçıların kadınların bu çaresiz dönemlerini fırsata çevirmeye yöneliktir. İnternet sitelerine düşük hapı, düşük ilacı gibi ilanlar ekleyerek tahtakale’de satılan sahte cytotec ilaçlarını kadınlara göndermeleridir. Bunların bir çoğu internet sitelerindeki ilanlara yönelik arayan kişilere hesaplarına para yatırmasını söyleyip hesaba para yatırdıktan sonra ya telefonunu açmaz veya aspirin, ağrı kesici gibi alakası olmayan şeyler de gönderdiği unutulmamalıdır. Bu ilaçların sahtesinde içinde ne olduğu belirsizken sağlık için oldukça tehlikeli olup ölümlere yol açabilir. En çaresiz anları fırsata çeviren düşük hapı dolandırıcılarına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Aldanmak ve kandırılmak üzer insanı cebinizdeki bir kaç kuruş paranızda ekonomik olsun giriştiğiniz işte elinize yüzünüze bulaşır.

Sizlere bu makalemizde düşük yapma yöntemleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umuyoruz ki birşeyler aktarabilmişizdir. Hepinize üzüntüsüz, kedersiz, sağlıklı günler diliyoruz. Unutmayalım ki hayatta çözüme kavuşmayan hiçbir sorun yok.

 

3 Yorum

  • Cemre

    Teşekkürler Sedat bey size ne desem ne kadar dua etsem az sahte ,ilacla kandırıldım istanbuldan aldım Sedat bey bizzat alakadar oldu sorunumu cözdü iyi varsınız burdan ilac almak isteyen kişilere seslenıyorum Sedat beye danışmadan aspirin dahi almayın dolandırılsınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir